Hírek

Könyvkapkodó

Bővebben...:

Milan Dzilsky Slovak motorbiker's presentation about Siberia

Bővebben...:

9-10. heti gyümölcsnap

Bővebben...:

SzékelyKapuk-ZöldKapuk

Bővebben...:

Legfrissebb videó

Támogatóink

November 11., szerda

17 .00 : Megnyitó ünnepség a Dávid Ferenc imateremben

            – Nyitó áhítat, köszöntő beszédek

            – Irodalmi összeállítás,  Hegedüs Kornália tanárnő irányításával

            – A kollégium Péterffy Gyula énekkarának fellépése, Majó Julianna tanárnő irányításával

            – Koszorúzás az előcsarnokban Brassai Sámuel és Berde Mózsa mellszobránál

            – Dávid Ferenc dísztabló avatása

            – Cserey László könyvtár/ csoportoktatás terem avatása

            – Kollégista diákok képkiállítása a Felvinczi György díszteremben, Felházi Ágnes tanárnő            szervezésében

            – Mikó Imre emlékest, helyszín a Felvinczi György díszterem

November 12., csütörtök

8.00-10.00: Logikai játékok az V-XI. osztályos diákok számára (osztálytermek), J.Jakabházi Annamária és Demeter Albert tanárok irányításával

10.00-12.00: Angol nyelvi játékok az V-VII. osztályos diákok számára (díszterem), az angol katedra szervezésében

10.00-11.00: Európai Uniós projektek bemutatása a IX-XII. osztályos diákoknak (imaterem), Nagy Réka tanárnő irányításával

120.00-14,00: – Az árvalányhajtól a vérfű hangyaboglárkáig címmel Vizauer Tibor Csaba ökológus előadása az V-XII. osztályos diákok számára (díszterem)

                           – Good bye Lenin című film vetítése (imaterem), majd a kolozsvári Német Kultúrcentrum meglátogatása a IX-XII.-es diákokkal, Demeter Júlia és Lovász Bíborka némettanárok      szervezésében

19.00: Molière: A képzelt beteg, a kollégium színjátszó csoportjának előadása

rendező: Solymosi Zsolt lelkész-tanár

 

November 13., péntek

8.00:    diákok által tartott áhítat

            de. Játszóház az elemi osztályos diákok számára

10.00-14.00: Sporttevékenységek az V-VII. osztályosoknak (focibajnokság- fiúk, röplabda bajnokság - lányok)

8.30-10.30: Iskolatörténeti vetélkedő IX-XII. osztályos diákoknak (díszterem), Korodi Alpár történelemtanár szervezésében

11.00-12.00: Balkán körút címmel Kiss Olivér újságíró előadása (díszterem)

12-14: "Jézus tanítványa voltam..." : - Benedek Elek emléknap a V- VI. osztályos diákok részvételével, Demeter Júlia tanárnő szervezésében (díszterem)

12.00 : Lepkevadászat - városismereti vetélkedő volt kollégisták közreműködésével

17.00: Ifjúsági istentisztelet (imaterem)

            Gólyabál (sportterem)

 

November 14., szombat

Sporttevékenységek

9.00:    Lányok röplabdadöntője

9.45:    Fiúk röplabdadöntője

10.30: Fiúk kosárlabdadöntője

11.00: Lány - fiú asztalitenisz-döntő

11.30: Labdarúgó-bajnokság (leánycsapat)

12.00: Labdarúgó-bajnokság (fiúcsapat)

12.50: Véndiákok és kollégisták kosárlabda-mérkőzése

13.30: Tanár - diák labdarúgó-mérkőzés

FaLang translation system by Faboba
December 2018
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6