Hírek

Foglalkoztató és részképességeket fejlesztő pedagógusi munkakör - pályázati kiírás

 

Bővebben...:

Karácsonyváró tevékenységek az elemi osztályokban

Bővebben...:

Gimnáziumi karácsonyi ünnepély

Bővebben...:

Könyvkapkodó 2017

Bővebben...:

Legfrissebb videó

Támogatóink

Újra szóltak a rigók a János Zsigmond Unitárius Kollégiumban!

Elemisták mondtak verset a hétvégén a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium által szervezett Most szólj, rigó! című vetélkedőn.

A verseny megálmodói – Baka Judit és Fülöp Mária tanítónők, a Balázs Ferenc Oktatási Központ vezetői, valamint a János Zsigmond Unitárius Kollégium tanítói közössége – azt a célt tűzték ki, hogy a Most szólj, rigó! szavalóversenyen erdélyi, lehetőleg kolozsvári költők versei szólaljanak meg. Az idei rendezvénnyel László Noémi költészete előtt tisztelegtek a szavalók, továbbá, rendhagyó módon, a gyerekek által oly kedvelt Weöres Sándor verseit is előadták a kisrigók. A szervezőknek mintegy hitvallása: „A vers az, amit mondani kell” (Kányádi), de a versmondásban nem a verseny a lényeg, hanem az, hogy a leírt szavak és gondolatok, azzal, hogy kimondjuk, közelebb kerülnek a megszólítottakhoz, hiszen a versnek hallgatósága is van, amibe beletartozik a szavaló is.

A díjazottak:

I. osztály: I. Lukács Bíborka – Unitárius Kollégium II. Tóbiás Anett Ingrid – Báthory-líceum III. Kovács Kriszta – Unitárius Kollégium.

Dicséret: Pető Ágnes – Báthory-líceum, Szabó Péter – Unitárius Kollégium; Napsugár–díj: Manesses Tamás – Nicolae Titulescu Iskola; Bálint Tibor-díj: Kálmán András – Unitárius Kollégium.

II. osztály: I. Finna Ágota – Jósika Miklós Líceum, Torda II. Szalma Boglárka Dorottya – Unitárius Kollégium III. Czire Hanga Debóra – Unitárius Kollégium.

Dicséret: Osváth Róbert Levente – Unitárius Kollégium, Vassy Réka – Unitárius Kollégium, Bükkös Helga – Octavian Goga Iskola; Napsugár–díj: Deé Róbert Sándor – Unitárius Kollégium; Bálint Tibor-díj: Dálnoki Naomi Paula – Unitárius Kollégium.

III. osztály: I. Józsa Benedek – Unitárius Kollégium II. Kiss Dalma – Unitárius Kollégium III. Kis Áron – Unitárius Kollégium.

Dicséret: Inczefi Imola – Unitárius Kollégium, Benkő Lilla – Jósika Miklós Líceum, Torda, Botár Dóra – Jósika Miklós Líceum, Torda; Napsugár–díj: Vremir Gábor – Unitárius Kollégium, Darabont Csenge-Zsófia – Református Kollégium; Bálint Tibor-díj: Székely Tímea – Avram Iancu Iskola, Aranyosgyéres.

IV. osztály: I. Csomortáni Orsolya – Báthory-líceum II. Gál Dénes Ildikó – Jósika Miklós Líceum, Torda III. Rus Duncler Sára – Nicolae Titulescu Iskola.

Dicséret: Dimény Kristóf – Montessori-iskola, Páll Tamás – Unitárius Kollégium, Csüdöm Henrietta – Octavian Goga Iskola, Pethő Róbert – Jósika Miklós Líceum, Torda; Napsugár–díj: Bántó Ingrid – Nicolae Titulescu Iskola, Szabó Attila – Nicolae Titulescu Iskola; Bálint Tibor-díj: Váradi Enikő – Onisifor Ghibu Líceum.

Szabadság napilapban 2011. december 7-én megjelent tudósítás.

FaLang translation system by Faboba
Január 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4